Profil spoločnosti TotalEnergies

TotalEnergies je energetická spoločnosť, ktorá ľuďom a firmám po celej planéte dodáva energie z obnoviteľných zdrojov, ropu, biopalivo, zemný plyn a elektrinu. Udržateľnosť je jej hlavnou hodnotou.

Česko, Slovensko a Maďarsko spoločne tvoria stredoeurópske zastúpenie TotalEnergies, štvrtej najväčšej energetickej spoločnosti na svete. Špecializuje sa na dodávky automobilových a priemyselných olejov, pohonných hmôt, špeciálnych mazív, kvapalín a analýz. Vo výrobnom závode v Kouřimi produkuje kvalitné asfalty. Poskytuje tiež služby v oblasti elektromobility a poradenstvo pre firmy a verejnú správu.

Logo TotalEnergies a jeho vývoj od roku 1925

Automobilové mazivá

Výberom komplexného radu mazív TotalEnergies nepripustia kompromisy v oblasti kvality. Rad výrobkov pokrýva všetky potreby starostlivosti, od osobných automobilov až po poľnohospodárske stroje.

Vysokokvalitné mazivá TotalEnergies Lubrifiants sa predávajú pod dvomi obchodnými značkami: TotalEnergies a ELF. Obe majú svetové renomé vďaka svojej výnimočnosti a orientácii na udržateľný rozvoj.

TotalEnergies je vedúca globálna skupina energetického priemyslu, ktorá zamestnáva takmer 100 000 ľudí po celom svete. TotalEnergies Lubrifiants, jej dcérska spoločnosť, vyrába a distribuuje mazacie oleje a ďalšie produkty (plastické mazivá, kvapaliny, chladiace kvapaliny, atď.).

ELF bol po 50 rokov významnou značkou v sortimente motorových olejov a mazív, orientovanou hlavne na výkon. Od roku 2000 sa stal ELF súčasťou skupiny TotalEnergies a je jednou z jej obchodných značiek.

Priemyselné oleje a mazivá

Energetika a letectvo

Potravinársky a nápojový priemysel

Obrábanie kovov

Papierenský a celulózový priemysel

Plastické mazivá a údržba

Bitúmen

Výroba a predaj bitúmenu

Cestné asfalty

Priemyselné asfalty

Špeciálne kvapaliny a aditíva

Špeciálne kvapaliny TotalEnergies sú veľmi čisté produkty, ktoré sú súčasťou nášho každodenného života. Špeciálne kvapaliny sa používajú v kozmetike, farbách, atramentoch, prípravkoch na ochranu rastlín a mnohých ďalších aplikáciách.

– Excellium Pro concentrate: Aditívum pre profesionálov

– BioLife: Nová generácia vysokovýkonných rozpúšťadiel

Elektromobilita

Výhodné stanice na nabíjanie elektromobilov vrátane všetkých súvisiacich služieb na kľúč pre developerské projekty, kancelárske komplexy, požičovne áut, obchodné domy, čerpacie stanice aj úrady, ktoré rozvíjajú e-mobilitu a služby pre občanov a vodičov.

História:

1925

Z iniciatívy francúzskej vlády bola vytvorená súkromná spoločnosť Compagnie française des Pétroles (CFP) s cieľom rozvíjať národnú ropnú politiku.

1927

Prvý nález ropy v púšti Mezopotámie, dnes známej ako Irak.

1929

Akcie spoločnosti Compagnie française des petroles (CFP) boli kótované na parížskej burze, čím sa kapitál spoločnosti otvoril súkromným investorom a poskytli jej prostriedky na rozširovanie.

1933

Rafinériu Gonfreville v Normandii uviedla do prevádzky spoločnosť Compagnie française de raffinage (CFR).

1939

Prvý objav ložiska uhľovodíkov vo Francúzsku v Saint-Marcet v Haute-Garonne.

1939-1945

Strategický význam ropy sa stal ešte evidentnejším počas druhej svetovej vojny, ktorá priniesla trvalé otrasy celému priemyslu a infraštruktúre vybudovanej na jeho podporu.

V roku 1939 boli operácie Compagnie française des Pétroles (CFP) prerušené, keď mnohí z jej zamestnancov boli mobilizovaní do vojny.

Tvárou v tvár nedostatku sa začali vyrábať alternatívne palivá a v roku 1941 bola vytvorená nová spoločnosť s názvom Société nationale des Pétroles d’Aquitaine – základný kameň toho, z čoho sa stala skupina Elf – s cieľom hľadať uhľovodíky v juhozápadnom Francúzsku.

1951

Objav obrovského ložiska odhadovaného na viac ako 200 miliárd kubických metrov zemného plynu Société nationale des Pétroles d’Aquitaine (SNPA) 3 450 metrov pod zemou v Lacq, v regióne Béarn vo Francúzsku.

1954

Vytvorenie novej značky a loga Total spoločnosťami Compagnie française des Pétroles a Compagnie française de raffinage s cieľom vytvoriť distribučnú sieť, ktorá umožní rast ďalej v hodnotovom reťazci ropného priemyslu.v

1956

Objav veľkých ložísk uhľovodíkov v alžírskej Sahare.

1969

Nadobudnutie 50 % práv japonskej spoločnosti Japex na dve licencie v indonézskej delte Mahakam, východne od ostrova Borneo, spoločnosťou Compagnie française des petroles.

1970

Spoločnosť Compagnie française des pétroles a Entreprise de recherches et d’activités pétrolières (ERAP) prevzali Antar (24 % a 41 % podiel), spoločnosť, ktorá sa dostala do finančných ťažkostí.

1971

Pri pobreží Nórska sa začala ťažba ložísk ropy (viac ako 3 miliardy barelov) a plynu (180 miliárd metrov kubických), ktoré tvoria „Veľký Ekofisk“. Ďalšie obrovské ložisko zemného plynu – 200 miliárd kubických metrov – bolo tiež objavené vo Frigg, po ktorom nasledovalo ďalšie pole zemného plynu a ropy v Alwyne v roku 1975.

1974

Spoločnosť Compagnie française des pétroles prevzala kontrolu nad Hutchinson, dlho etablovanou francúzskou spoločnosťou založenou v roku 1853 a svetovým lídrom v spracovaní gumy.

1982

Nový svetový rekord pre Compagnie française des Pétroles (CFP) s vŕtaním hlbokomorského vrtu do hĺbky 1 714 metrov, 100 km od delty Rhôny. Prvý projekt hlbinných vrtov, ktorý sa kedy uskutočnil v ropnom priemysle, umožnil Creusot-Loire vynález špeciálneho stúpacieho potrubia (potrubia spájajúce morské dno s ropnou plošinou na povrchu), navrhnutého v spolupráci s Elfom a Francúzskym ropným inštitútom. .

1989

Elf a Total uviedli na trh bezolovnaté palivá Optane a Total Premier, aby splnili nové environmentálne štandardy pri rafinácii. Priemyselné zariadenia skupiny sa tiež vyvíjali, aby sa prispôsobili výrobe nafty, ktorá sa čoraz viac využívala na pohon áut.

1996

Elf Aquitaine objavil jedno z najväčších svetových ložísk ropy na mori v hĺbke viac ako 1 300 metrov v bloku 17, zóne s rozlohou približne 4 000 km2 asi 150 km od pobrežia Angoly. Girassol bol rozhodujúcim novým krokom vo vývoji operácií hlbokej ťažby uhľovodíkov na mori.

2000

Po Petrofine v roku 1999 Total získal Elf Aquitaine a vznikla skupina TotalFinaElf. Prvá fúzia umožnila skupine TotalFina dosiahnuť veľkosť ekvivalentnú veľkosti Elf Aquitaine; druhý viedol k vzniku francúzskeho šampióna schopného konkurovať americkým a britským ropným gigantom v čase, keď sa ropný sektor reštrukturalizoval v globálnom meradle. S viac ako 132 000 zamestnancami, obratom 114 miliárd eur a produkciou 2,1 milióna barelov denne sa TotalFinaElf stala štvrtým najväčším producentom uhľovodíkov na svete.

2004

Reštrukturalizácia svojho chemického podnikania s obnoveným zameraním na petrochemické produkty viedla Total k založeniu novej spoločnosti s názvom Arkema. Spoločnosť Arkema prevzala obchodné línie medzičlánkov, vysokovýkonných polymérov a chlórochemických produktov.

2011

Total prevzal 60% podiel v Sunpower, druhom najväčšom americkom výrobcovi solárnych panelov. Spoločnosť sa tiež zapojila do vývoja, výstavby a prevádzky veľkých solárnych fariem.

2013

Jubail v Saudskej Arábii sa stal 6. integrovanou ropnou platformou Totalu spolu s platformami v Normandii vo Francúzsku, Port Arthur v Spojených štátoch, Daesan v Južnej Kórei, Ras Laffan v Katare a Antverpy v Belgicku.

2016

Total získal Saft Groupe, svetového lídra v dizajne a výrobe high-tech batérií pre priemysel. Touto akvizíciou skupina pridala do svojho portfólia riešenia skladovania elektriny, ktoré sú nevyhnutným doplnkom rozvoja obnoviteľných energií.

2017

Total prevzal 23% podiel v Eren Renewable Energy, francúzskej spoločnosti špecializujúcej sa na solárnu, veternú a vodnú energiu s celosvetovým inštalovaným výkonom 650 megawattov.

2018

Total získal Direct Energie, tretieho najväčšieho francúzskeho dodávateľa zeleného plynu a elektriny, čím si posilnil svoje oprávnenie vo výrobe obnoviteľnej energie a maloobchodnom predaji. Direct Energie vyrába elektrinu z elektrární, veterných elektrární a solárnych elektrární prevádzkovaných jej dcérskou spoločnosťou Quadran.

2020

Total oznámil svoj zámer dosiahnuť spolu so spoločnosťou ako celok uhlíkovú neutralitu do roku 2050 pre všetky svoje globálne aktivity, od výroby až po používanie energetických produktov zákazníkmi.

2021

Total premenovaný na TotalEnergies! Nová identita, ktorá stelesňuje transformáciu spoločnosti na multienergetickú spoločnosť (ropa, plyn, elektrina, vodík, biomasa, vietor, solárna energia) a jej ambíciu stať sa hlavným hráčom v energetickom prechode.

TotalEnergies oslavuje 100 rokov!

Bezpečnosť je prioritou TotalEnergies. Vo všetkých rozmanitých profesiách sa vyskytujú riziká najrozličnejšej povahy. Hlavnou spoločnou povinnosťou je teda chrániť každého jednotlivca na jeho pracovisku.

Čo si TotalEnergies nastavilo ako hlavnú úlohu do budúcich 100 rokov? Dodávať zákazníkom po celom svete cenovo dostupnú energiu a zároveň znižovať emisie na čistú nulu do roku 2050