Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Zimné pneumatiky musí každý výrobca vyvíjať s prihliadnutím na dobré jazdné vlastnosti na snehu ale aj na suchých chladných vozovkách. Agresívnejší dezén s väčším množstvom drážok a lamiel, ako majú letné pneumatiky, zaisťuje dobrú manipuláciu na snehu ale pri tom musí poskytnúť komfort a bezpečnosť aj pri jazde na suchej ceste. A keďže v mnohých krajinách sa za zimné počasie považuje dážď, mala by dobrá zimná pneumatika zvládať aj mokré vozovky.

Zimné pneumatiky Point S Winter boli navrhované a sú vyrábané renomovaným európskym (nemeckým) výrobcom prémiových pneumatík. Všetky pneumatiky Winter S sú vyrábané v európskych výrobných závodoch.

Všeobecná špecifikácia

Bezpečne a úsporne

Európske značenie pneumatík

Pneumatiky z radu Winter S prešli európskou certifikáciou a disponujú EU labelingom – štítkom s uvedenými hodnotami vlastností pneumatiky.
Na EU štítku sú uvedené vlastnosti – úspora paliva ( energetická účinnosť, valivý odpor ) , priľnavosť za mokra, vonkajšia hlučnosť ( hladina vonkajšieho hluku pneumatík), alpský symbol, ktorý identifikuje pneumatiku ako zimnú pneumatiku.

Hlavné vlastnosti

Vylepšený výkon na mokrom aj suchom povrchu

Tuhšie rameno s minimalizovanými bočnými lamelami a drážkami zlepšuje ovládateľnosť na suchu, zatiaľ čo veľké drážky odvádzajú vodu von zo vzoru dezénu. Zimná pneumatika má okamžitú a presnú odozvu pri riadení auta na suchých a mokrých vozovkách.

Lepšie ovládanie na snehu

Zvýšil sa počet drážok a lamiel, vďaka ktorým sa zlepšila priľnavosť na snehu. Znásobilo sa tým aj množstvo kontaktných hrán, čím zimná pneumatika Winter S zvládne lepšie jazdu na neupravených zimných cestách a horských cestách.

Bezpečný výkon za mokra a nízky valivý odpor

Zmes zimnej pneumatiky obsahuje najnovšiu generáciu oxidu kremičitého, ktorý optimalizuje straty energie počas odvaľovania pneumatiky a zároveň zlepšuje brzdné vlastnosti na mokrej vozovke. Prejavuje sa to nižšou spotrebou paliva alebo zvýšeným dojazdom batérie pre elektromobily a bezpečnejšou jazdou na mokrej vozovke, vďaka lepším brzdným vlastnostiam.

Zimný indikátor opotrebenia dezénu (TWI – Tread Wear Indicator)

Dodatočný indikátor, nenahrádza štandardný.
Okrem štandardného indikátora opotrebenia zimnej pneumatiky, ktorý nájdete v stredových drážkach, bol na zimnej pneumatike Winter S použitý aj dodatočný „zimný“ indikátor, ktorý signalizuje vodičovi opotrebenie zimnej pneumatiky na hĺbku drážky 4mm, pri ktorej odporúča výrobca aj pneuservis vymeniť zimnú pneumatiku za novú.
Tento indikátor sa nachádza na 4 miestach po obvode pneumatiky a pre ľahšie hľadanie je na bočnici pneumatiky zobrazená malá vločka, ktorá určuje miesto kde sa indikátor nachádza.

Rozmery

Okrem historicky štandardných rozmerov ako sú

185/65 R15, 195/65 R15 , 205/55 R16, 225/45 R17 vhodné na širokú škálu vozidiel ako Škoda Fábia , Škoda Octávia, Kia Ceed, Hyundai i30 ale aj rozmer 225/60 R17 na Hyundai Tucson a Kia Sportage, pribudli aj nové rozmery a to hlavne vo väčších priemeroch 17“ a vyššie. Sú to napr. 225/50 R17, 235/55 R17 ale aj 235/55 R18 na Hyundai Tucson a Kia Sportage.

Väčšie rozmery vyžadujú viac práce

Pri kúpe automobilu strednej kategórie a vyššie sa už dnes stretávame s väčšími priemermi kolies ako to bolo zaužívané. Priemery 15“ a nižšie pomaly miznú a nahradzujú ich 17“ a vyššie. Zlatý stred 16“ sa zatiaľ drží, ale očakáva sa, že štandardom sa stanú pneumatiky od 17“ vyššie – hlavne kvôli elektrifikácii vozového parku.
Práve kvôli tomu bude bezpečnejšie navštíviť odborný pneuservis, ktorý Vám zabezpečí všetky služby aj pre väčšie rozmery kolies.
Point S Slovakia má partnerské pneuservisy v rôznych mestách Slovenska a podporuje aj niektoré webshopy ( s predajňou alebo osobným odberným miestom ).

Pneuservisy ako J.M.S Martin , Pneu Vosovič Kežmarok , Orion Humenne, Pneuservis Imre Rožňava, Apil Košice, Ladislav Švajcer AUTOTEC Štúrovo, Radoslav Illes Autoline Levice, Michal Adamec Swing Zlate Moravce, Gumywebshop.sk Dunajská Streda, Pneumotive Bratislava a samozrejme aj všetky ostatné pneuservisy Point S Slovakia, sú vybavené dielenskou pneuservisnou technikou na všetky typy a rozmery kolies.

Nájdite si svoj pneuservis medzi profesionálnymi partnermi Point S Slovakia:

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer