Profil spoločnosti Continental

Spoločnosť Continental nie je len výrobcom pneumatík ale má oveľa širší záber. Rozdeľuje sa do dvoch skupín – Automotive Group a Rubber Group, ktoré sa ďalej rozvetvujú.

V súčasnosti je jedným z najväčších dodávateľov pre automobilový priemysel s artiklami ako – brzdové systémy, súčasti pre pohony a podvozky, prístrojové techniky, elektroniky do vozidiel, technických elastomérov a samozrejme pneumatiky. Pneumatiky Continental sa radia do prémiového segmentu.

Pneumatiky – od bicykla ku Mercedesu

História Continental-u sa začala písať v roku 1871, kedy bola v nemeckom Hannoveri založená spoločnosť Caoutchouc & Gutta-Percha Company a v roku 1892 je prvou spoločnosťou v Nemecku, ktorá vyrába plášte pre bicykle.

Prvá pneumatika na prvom automobile Mercedes bola, ako ináč, pneumatika Continental. Stalo sa to presne 25.marca 1901.

Continental ako prvý na svete začal v roku 1904 vyrábať pneumatiky so vzorovaným behúňom. Ako prvý v Európe začali v roku 1952 vyrábať pneumatiky s označením M+S, ktoré sú vhodné na zimné používanie.

Auto bez vodiča – a pneumatiky Continental

Okrem pneumatík, ktorými zásobovali pneuservisy sa Continental vždy venoval aj vývoju v oblasti autonómneho riadenia vozidiel. V roku 1968 prvýkrát pred verejnosťou predstavil na svojej skúšobnej dráhe, elektrické vozidlo bez vodiča.

Continental však poznáme najmä ako prémiového výrobcu pre letné pneumatiky, zimné pneumatiky a celoročné pneumatiky. Samozrejme vyrába aj pneumatiky pre dodávky, VAN a pneumatiky pre nákladné vozidlá alebo agro sektor.

Pneumatiky Matador a Barum patria pod Continental

V 70. a 80. rokoch si Continental upevňuje svoju pozíciu v Európe aj v Amerike kúpou výrobných závodov iných značiek pneumatík. Takýmito sú General Tire v Amerike a Uniroyal a Semperit v Európe.

V roku 1993 sa stáva súčasťou skupiny Continental aj český výrobca pneumatík Barum. O pár rokov neskôr (1999) vstupuje Continental aj do slovenského Matadoru a v roku 2010 preberá kompletnú správu akcii nad slovenským výrobcom pneumatík.

ContiContact je názov pneumatiky

Pneumatiky Continental sú pre pneuservis známe pod názvami ako ContiEcoContact, ContiSportContact, ContiWinterContact, ContiVANContact, ContiCrossContact. ContiPremiumContact, ContiUltraContact, ContiAllseasonContact.

V roku 2021 oslávila spoločnosť Continental 150. výročie svojho založenia. Za túto úctyhodnú dobu sa vypracovala na popredné miesto vo svetovom rebríčku výrobcov pneumatík.

Stránka výrobcu v slovenskom jazyku: https://www.continental-pneumatiky.sk/osobne

Stránka výrobcu: https://www.continental.com/en/