Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov
point s pneumatiky

Francúzsky Point S je vo svete pneumatík známy nielen ako predajca, ale aj ako výrobca. Osobitnú pozornosť venujeme tomu, aby sme našim zákazníkom ponúkli služby na najvyššej úrovni. Súčasťou tohto procesu je aj vývoj pneumatík vlastnej značky. Veríme, že ak pri vytváraní našej značky zohľadníme aj potreby našich zákazníkov, môžeme sa pre nich stať partnerom číslo jeden. Na základe týchto krokov sme vytvorili produktovú rodinu Point S Tyres, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Koniec koncov, ako hovorí aj naše motto: No stress with Point S! 

Summerstar a Winterhero 

Pravdepodobne sú vám tieto názvy povedomé. Ak ste s týmto typom pneumatík boli v minulosti spokojní a obľúbili ste si ich, nemusíte sa ich vzdávať. Značky z trhu nezmizli, len zmenili názvy. Teraz nájdete naše letné, zimné a celoročné pneumatiky pod názvom Point S. Obsah sa nezmenil, iba názov. Z akého dôvodu? Náš prieskum dokázal, že pneumatiky Summerstar a Winterhero sa stali prvou voľbou pre mnohých zákazníkov. Ďakujeme za prejavenú dôveru. Aj v budúcnosti budeme pracovať na tom, aby sa to nezmenilo. Ak ste tieto pneumatiky obľubovali, pokojne sa obráťte na ktorékoľvek zo servisných miest, kde vám naši odborníci pomôžu zvoliť si pneumatiky, ktoré najviac vyhovujú vášmu jazdnému štýlu. 

Neustály vývoj s novým názvom 

Vyššie uvedené značky sa stali populárnymi a úspešnými. Až natoľko, že našim zákazníkom už slúžilo viacero generácií. Názov sa zmenil, ale nahromadené skúsenosti sa odovzdali ďalej. Inými slovami, ak ste v minulosti boli s týmito pneumatikami spokojní, určite budete mať rovnaký názor aj na ich nástupcov.  

point s pneumatiky

Vyrábajú sa lokálne 

Pri vývoji pneumatík venujeme osobitnú pozornosť potrebám stredoeurópskych motoristov. Zloženie a vlastnosti pneumatík prispôsobujeme vozovke a poveternostným podmienkam, s ktorými sa tu na Slovensku najčastejšie stretávate. To sú podmienky, za ktorých budú schopné podávať maximálny výkon. Aj pri výrobnom procese dbáme na aspekt regionality, preto ak si vyberiete z našich produktov Point S Tyres, tie sa vyrábajú v českých Otrokoviciach alebo v Púchove. Okrem toho sa naše vlastné značkové produkty vyrábajú v Korbachu (Nemecko), Lousade (Portugalsko), Sarreguemines (Francúzsko) a Temešvári (Rumunsko). Rovnako na všetkých trhoch dbáme na to, aby boli naše produkty vyrábané s využitím miestnych výrobných kapacít (na základe štandardov našej značky v rovnako vysokej kvalite). Náš dôraz na regionálnosť potvrdzuje fakt, že v škandinávskych krajinách sú dostupné aj naše pneumatiky s hrotmi (severské pneumatiky). U slovenských predajcov ich však nehľadajte, lebo ich používanie u nás nie je povolené.  

Čo dokážu zimné pneumatiky Point S? 

Našim zimným pneumatikám sme sa už podrobnejšie venovali v jednom teste. Test organizovala nemecká spoločnosť TÜV SÜD s automobilmi Audi A3 a Volkswagen Golf v roku 2022. V teste sme porovnali náš najnovší model Winter s jeho predchodcom Winterstar 4. Prísľubom radu Point S Tyres je, že môžete získať pneumatiky strednej triedy za cenu nižšej triedy. Test zimných pneumatík zároveň odhalil, že v niektorých parametroch dokážu konkurovať aj prémiovým výrobcom. Stojí za zmienku, že pneumatiky Point S Winter na mokrej vozovke zabrzdili z 80 km na 20 km s brzdnou dráhou len 33,6 m. To môže stačiť na to, že ak včas zaregistrujeme vzniknuté nebezpečenstvo (napríklad chodec, ktorý pred nami vykročil na cestu), môžeme zabrániť zrážke. Oproti tomu pri tzv. budget pneumatikách (t.j. nižšej cenovej kategórie) stúpa brzdná dráha nad 37 metrov, čo môže viesť k zrážke. V oblasti spotreby naša vlastná značka taktiež konkuruje prémiovým pneumatikám. Inými slovami, môže to byť správna voľba pre vás a vašich blízkych z finančného aj bezpečnostného hľadiska. 

point s zimné pneumatiky

Ako dopadli naše letné pneumatiky? 

Je samozrejmosťou, že v našej ponuke nájdete aj letné pneumatiky. Podobne ako ich zimných „kolegov“ sme ich podrobili nezávislému nemeckému testu. Naším partnerom pri testoch bol opäť nemecký TÜV SÜD. Tak ako počas zimného testu, aj tu sme porovnávali najnovšie pneumatiky Summer a predchádzajúce Summerstar 3+. Testovalo sa podobné správanie, v mokrých podmienkach bolo treba autá zabrzdiť z rýchlosti 80 km/h až do zastavenia. Autá vybavené pneumatikami našej vlastnej značky na to potrebovali iba 31,8 metra. Prémiové pneumatiky dokázali zastaviť po 30,5 metroch, zatiaľ čo najhoršie dopadli ázijské budget pneumatiky, ktoré zastavili až po 38,6 metroch. Hoci v celkovom poradí naše pneumatiky o chlp zaostali za náprotivkami z prémiových kategórií, pri porovnaní údajov o spotrebe paliva skončili na prvom mieste. 

point s summer pneumatiky

Ako ich môžem získať? 

P: Naša sieť funguje franchisingovým systémom, čo znamená, že naše servisné stredisko ktoré je k vám najbližšie, prevádzkuje miestny podnikateľ, pre ktorého je podstatné, aby bol lokálne známy a uznávaný. Tiež je potrebné, aby vám vedel poskytnúť nadštandardné služby tak, aby vás mohol privítať medzi zákazníkmi nielen túto sezónu, ale aj nadchádzajúce roky. Kombináciou týchto schopností a našich znalostí, technológií, systémov a podpory zhromaždenej z celého sveta vám môžeme vždy poskytovať maximálne pohodlie. Pneumatiky Point S sú dôležitým pilierom tejto odbornej starostlivosti, ktorú získate len u našich zmluvných partnerov. Pretože len vďaka školeniam a neustálej podpore týchto partnerov vám môžeme zaručiť, že sa dostanete k pneumatikám s výborným pomerom ceny a kvality. Navyše, takto budete mať nárok na pneugaranciu, ktorú pre vás poskytujú naše servisy. 

Vo všetkých ročných obdobiach 

Ponúkame aj celoročné pneumatiky. Nakoľko je však výber pneumatík otázkou bezpečnosti, pravdepodobne očakávate z našej strany úprimnosť. Ani tie najlepšie celoročné pneumatiky nedokážu nahradiť najlepšie zimné alebo letné pneumatiky. Sú to riešenia, ktoré poskytujú dobrý priemer, ale v prípade individuálnych meniacich sa okolností už nedosahujú výnimočné výsledky. Už dávnejšie sme sa venovali tomu, prečo je potrebné prezúvať na zimné a letné pneumatiky. Aj keď sme naše celoročné pneumatiky vytvorili s tými najlepšími odborníkmi z nášho tímu, ak máte možnosť, zvoľte si riešenie vhodné pre aktuálny stav na vozovke a dané ročné obdobie. Veď určite nemáte ponožky, v ktorých vám v zime nie je chladno a zároveň sa vám v nich v lete nepotia nohy. To isté platí aj pre pneumatiky.  

Ak si prečítate iba jeden odsek, mal by to byť tento

Naše pneumatiky vyrábame lokálne a prispôsobujeme ich miestnym podmienkam a jazdným návykom tu žijúcich motoristov. Dokonca by sa dalo povedať, že ich vyvíjame pre vaše potreby, a to ešte predtým, ako si tieto potreby začnete uvedomovať. Rovnako staviame na skúsenostiach a odbornosti našich partnerov, ako aj na priemyselných tradíciách Českej republiky a Slovenska. Je pre nás dôležité, aby boli pneumatiky, ktoré sa dostanú na vaše autá, vyrobené čo najbližšie k vám. Týmto chceme dať najavo, že aj v globalizovanom priemysle je dôležité vyberať si lokálne produkty a výrobcov a že aj spoločnosť vyrábajúca pneumatiky môže dbať na životné prostredie optimalizáciou výroby a logistiky. Vytvárame pre vás pneumatiky s vynikajúcim pomerom ceny a kvality, ktoré v niektorých ukazovateľoch konkurujú modelom prémiových výrobcov (dokonca ich niekoľkonásobne prekonávajú). Naša ponuka je plnohodnotná vďaka odborným servisným technikom a franchisingovej sieti, ako aj službe pneugarancie. 

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer