Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Kúpa použitého/zánovného výrobku sa dá definovať ako snaha ušetriť nejaké financie na úkor kvality alebo vzhľadu výrobku. Pri niektorých výrobkoch, hlavne tých, na ktorých závisí bezpečnosť a zdravie ľudí sa však neoplatí šetriť.
Pneumatika je výrobok, ktorý má významnú bezpečnostnú úlohu a počas svojho používania sa opotrebováva. Je to podobné ako napr. brzdové doštičky, ktoré sa tiež neodporúčajú vymeniť za používané.

Lacné pneumatiky môžu byť aj nové, nie len použité.

Každý vodič má svoj vlastný štýl jazdy a tým pádom aj svoj vlastný štýl opotrebovania pneumatík. Pri kúpe ojazdených pneumatík nevieme ako sa ku ním predchádzajúci majiteľ správal. Ako ich skladoval, kontroloval tlak, čistil a či na nich už nebol prípadne defekt.
Sú vyrobené z organického materiálu, pre ktorý je charakteristická zmena jeho chemickej štruktúry v dôsledku faktorov prostredia. Materiál pneumatík – rovnako ako väčšina organických materiálov – je citlivý na UV žiarenie, niektoré agresívne chemikálie a rozpúšťadlá. Je tiež potrebné upriamiť pozornosť na skutočnosť, že použité pneumatiky sú predávané obvykle nedohustené. V takom prípade zostanú drobné štrukturálne chyby, praskliny a pretrhnuté vlákna skryté.

Kvalitný pneuservis vie odporúčať aj lacné pneumatiky

Práve z týchto dôvodov neodporúčame veľmi nákup ojazdených pneumatík a to hlavne na vozidlo, ktoré veľa jazdí po meste alebo ostatných cestách a rôznych kútoch krajiny.
Na druhej strane môžu byť ojazdené pneumatiky ( ako aj protektory ) dobrá alternatíva na vozidlo, ktoré sa používa len na veľmi krátke vzdialenosti, nie je veľmi zaťažované, prípadne používané napr. v chatovej oblasti na rôzne presuny materiálu.
Z pohľadu ceny je teda kupovanie ojazdených pneumatík určite výhodné. Pneumatiky zoženiete aj za 5-10€ za kus, podľa hĺbky dezénu a DOT – dátumu výroby. Z pohľadu bezpečnosti to však výhodné nie je. Veď vozidlo s vozovkou spája len pneumatika na ploche o veľkosti ľudskej dlane. Preto by sa na vozidlo mali montovať pneumatiky, ktorých históriu poznáte.
Ak sa neviete rozhodnúť aké pneumatiky si vybrať, odporúčame sledovať testy pneumatík. Na internete je viac rôznych autoklubov, ktoré sa týmto zaoberajú.
Tu je zopár typov, kde sa oplatí hľadať testy pneumatík:

 

 

 

 

 

 

 

ADAC

Všeobecný nemecký automobilový klub ADAC funguje vytrvalo od roku 1903. V máji 2012 sa s viac ako 18 miliónmi členov stal najväčším automobilovým klubom v Európe. ADAC testuje každú sezónu dve rôzne veľkosti, menšiu a väčšiu verziu pneumatiky svojím niekoľko fázovými testami. Testy sa vykonávajú za rôznych podmienok na ceste a kvalifikujú výkon pneumatík za každú fázu testu zvlášť, z čoho na konci vyjde komplexné hodnotenie.

AutoBild

Auto Bild je jedným z popredných nemeckých automobilových časopisov. Spoločnosť bola založená v roku 1986. Webovú stránku majú od roku 1996 a pristupujú k nej veľmi aktívne, vďaka čomu sa odborné rozvíja. Časopis vychádza mesačne v 36 krajinách sveta a predáva sa 7 miliónov výtlačkov mesačne. Ich testy pneumatík sú podrobné a majú vysokú váhu medzi motoristami.

Auto Motor Sport

Prvý test zimných pneumatík spoločnosti Auto Motor Sport vyšiel v roku 2019 a pretože každá testovacia séria sa testuje na inom mieste, na základe iných okolností a kritérií, je dôležité preštudovať všetky. V roku 2021 oslavuje 75 rokov od svojho vzniku.

Tire Reviews

Internetová stránka Tire Reviews je zdrojom nezávislých informácií o pneumatikách na svete. Spoločnosť Tire Reviews každý rok vykonáva podrobné testy letných, sezónnych a zimných pneumatík. Na stránke Tire Reviews nájdete viac ako 400 rôznych testov z celého sveta, ktoré pokrývajú viac ako 3000 typov pneumatík. Tire Reviews, prevádzkuje rôznorodá skupina automobilových nadšencov a má medzi prispievateľmi aj bývalých pretekárov a popredných automobilových technikov.

 

 

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer