Open/Close Menu Európska sieť profesionálnych pneuservisov

Letné počasie je pre väčšinu vodičov príjemnejšie ako zimné a jazda v lete je menej stresová. Netreba však zabúdať, že aj v lete nás môžu zastihnúť zmeny počasia a aj keď sa nebudeme musieť popasovať so snehom a ľadom, dážď nás môže prekvapiť. Niekedy aj menej vody na ceste, ktorá sa zmieša s prachom, narobí viac škody ako lejak.
Continental pripravil na rok 2023 dve zaujímavé novinky pre letnú sezónu. V lacnejšej triede je to nová letná pneumatika Matador Hectorra 5 a v prémiovej triede je to Continental PremiumContact 7.

Letná pneumatika Matador Hectorra 5

Matador je už na trhu vyše 115 rokov a za ten čas si získal dôveru veľkého množstva vodičov. Tentokrát nastal čas aj na zmenu označenia letnej pneumatiky. Matador zjednodušil názov a vypustil z názvu označenie MPxx. Odteraz budú letné pneumatiky označované ako Hectorra x (poradové číslo). Matador skočil z poradového čísla 3 rovno na 5. Číslo 4 sa totiž v ázijských krajinách považuje za nešťastné a preto ho výrobcovia vypúšťajú z poradia, ak je nejaký produkt označovaní číslom.
V ponuke bude len jeden typ dezénu, ktorý pokryje celú rozmerovú škálu.

Pri vývoji sa Matador Hectorra 5 sa Continental zameral na tri hlavné body, ktoré by v dnešnej dobe mala dobrá letná pneumatika spĺňať.

Nízka hlučnosť – vďaka vyváženému zloženiu dezénu a optimalizovanému rozloženiu lamiel ponúka Matador Hectorra 5 príjemný zážitok z jazdy

Nízky valivý odpor – Vďaka novej generácii zmesi je jazda efektívnejšia. Zaisťuje nízky valivý odpor a zvyšuje dlhú životnosť s vysokým výkonom pri nízkom opotrebení.

Výborný brzdný výkon na mokrej vozovke – Nová viac štruktúrovaná vnútorná časť dezénu napomáha udržiavať optimálnu styčnú plochu medzi behúňom a vozovkou.

Rozdiel medzi Matador Hectorra 5 a MP47 Hectorra 3

Rozmery letnej pneumatiky Matador Hectorra 5

Do portfólia pribudli aj nové žiadané rozmery ako sú napr. 205/60 R16 , 235/55 R18, 235/50 R18 alebo 255/45 R20.
Hectorra 5 sa bude štandardne vyrábať so 4 drážkami ale vo veľkostiach 14“ a 15“ sa niektoré rozmery budú vyrábať s 3 drážkami.

 

Letná pneumatika Continental PremiumContact 7

Udržať si prvé pozície v prémiovej triede je náročnejšie ako v nižších triedach. Tu si výrobcovia dávajú záležať na svojich produktoch a využívajú všetko čo im technológia a príroda poskytne. V posledných rokoch sa veľa energie vynakladá hlavne na zmes pneumatiky. Kaučuk sa síce nahrádza ťažko ale môže sa redukovať jeho pomer ku ostatným prísadám.

Continental použil pre svoju novú PremiumContact 7 zmes RedChili. Okrem toho zjemnil trochu dezén behúňa a zvýšil počet lamiel, ktoré aj dizajnovo upravil.
Pneumatika je teraz možno menej športová na prvý pohľad, ale o to elegantnejšia. Pekný je aj dizajn bočnice s 3D štruktúrovaným vzorom, ktorý nám pripomína rukoväť samurajského meča.

Komfortná a bezpečná letná pneumatika

Continental vylepšil svoju PremiumContact 7 skoro vo všetkých smeroch, oproti predchodcovi PremiumContact 6.
Dokonalé reakcie a spätná odozva – Vďaka technológii adaptívneho dezénu zaisťujúca presný handling na mokrej aj suchej vozovke Vám táto pneumatika ponúkne komfortnú jazdu na suchej aj mokrej vozovke.

Pneumatiky nemusíte zahrievať – S novou zmesou RedChili nie je nutné zohrievať pneumatiky aby sa brzdné vlastnosti pneumatiky zlepšili. PremiumContact 7 je, vďaka tejto zmesi, v podstate zohriata okamžite. Pri prvých jazdách si brzdenie najprv vyskúšajte, aby Vás neprekvapili rýchle reakcie pneumatiky.

Ticho a dlho – nižšia hlučnosť a väčší kilometrový dojazd a to aj pre vozidlá SUV a elektrické autá. Letná pneumatika prémiovej kategórie by tento komfort určite mala ponúkať.

Continental PremiumContact 7 sa bude vyrábať už od priemeru 16“ po 20“.

Bude teda dostupná pre väčšinu vozidiel, keďže rozmery pod 16“ sa už pomaly ale isto vytrácajú.

Lacná letná pneumatika a prémiová letná pneumatika

Continental pripravil nové letné pneumatiky v „ľudovej“ kategórii a „VIP“ kategórii. Snaží sa tým osloviť čo najširší okruh vodičov, ktorí by možno po dvojročnom zdražovaní mali úmysel prejsť na inú značku. Za vyššiu cenu ponúka vyšší komfort a väčšiu bezpečnosť. Leto je však ešte ďaleko a ostatní výrobcovia sa pripravujú tiež. Na jeseň 2023 si s radosťou prečítame testy pneumatík a recenzie vodičov z praxe.

 

zdroj: continental

Copyright © 2015-2019 Point S Slovakia s.r.o.
Všetky práva vyhradené.

logo-footer